Artikelnummer
SI165
Autor
Informator 165 / CD-Version
Echoes
288 Seiten, Papiertasche mit Sichtfenster, Informator-Verlag, 1. Auflage 2025
Aus der Reihe »Informator«
| Gewicht | 20 g |
|---|---|
| Hersteller | Informator-Verlag |
| Breite | 12,5 cm |
| Höhe | 12,5 cm |
| Erscheinungsjahr | 2025 |
| Autor | Chess Informant Team |
| Reihe | Informator |
| Auflage | 1 |
| Seiten | 288 |
| Einband | Papiertasche mit Sichtfenster |
| Name | Chess Informant |
|---|---|
| Adresse | Francuska 31 Belgrad 11001 Serbien |
| Internet | www.sahovski.com |
| sales@sahovski.com |
Verantwortlicher Importeur:
| Name | Schachversand Niggemann |
|---|---|
| Adresse | Schadowstraße 5 48163 Münster Deutschland |
| info@schachversand.de | |
| Internet | www.schachversand.de |
Chess Informant 165 ”Echoes“ presents:
1.FIDE WOMEN'S WORLD CUP 2025 by WGM Sabina-Francesca Foişor
2.TASHKENT TOURNAMENT REPORT by GM Miloš Perunović
3.DANNY'S CHESS DIARY by GM Daniel Gormally
4.SERBIA CHESS OPEN 2025 by GM Mikhail Bryakin
5.BIEL INTERNATIONAL CHESS FESTIVAL 2025 by IM Neboisa Illijin
6.MALMO 2025 by FM Csaba Zoltan Varga
7.SERBIAN CHAMPIONSHIP 2025 by FM Ivan Martić
8.BOSSA NOVA by GM Rafael Leitao
9.WORLD OF CORRESPONDENCE CHESS by CCIM Barak Gonen
Traditional sections:
* The best game and most important theoretical novelty from the previous Volume
* Endgames
* Combinations
* 200 games + Fragments according to ECO Codes.
The periodical that pros use with pleasure is at the same time a must have publication for all serious chess students!
1.FIDE WOMEN'S WORLD CUP 2025 by WGM Sabina-Francesca Foişor
2.TASHKENT TOURNAMENT REPORT by GM Miloš Perunović
3.DANNY'S CHESS DIARY by GM Daniel Gormally
4.SERBIA CHESS OPEN 2025 by GM Mikhail Bryakin
5.BIEL INTERNATIONAL CHESS FESTIVAL 2025 by IM Neboisa Illijin
6.MALMO 2025 by FM Csaba Zoltan Varga
7.SERBIAN CHAMPIONSHIP 2025 by FM Ivan Martić
8.BOSSA NOVA by GM Rafael Leitao
9.WORLD OF CORRESPONDENCE CHESS by CCIM Barak Gonen
Traditional sections:
* The best game and most important theoretical novelty from the previous Volume
* Endgames
* Combinations
* 200 games + Fragments according to ECO Codes.
The periodical that pros use with pleasure is at the same time a must have publication for all serious chess students!
Mehr von Informator-Verlag
-
Informator 25 256,00 € -
Informator 30 306,00 € -
Informator 167 / Buch plus CD44,99 € -
Informator 29 296,00 € -
Informator 27 276,00 € -
Informator 28 286,00 € -
Informator 167 / CD-Version29,99 € - Mehr von Informator-Verlag