Artikelnummer
ALI82
Autor
Informator 82 82
Antiquariat
Eigenschaften
382 Seiten, kartoniert, Informator-Verlag, 2001
Aus der Reihe »Informator«
Chess events:
Ohrid, Esbjerg, Dortmund, Portoroz, Biel, Shanghai, Buenos Aires, China - Russia, Batumi, Amsterdam, Panormo
Contents:
about 500 main games (fully annotated), as well as about 400 fragments, plus usual columns including the best from the creative output of Boris Spassky
Contributors:
Adams, Anand, Bareev, Beliavsky, Bologan, Dreev, Gelfand, Georgiev, Grishcuk, Mikhail Gurevich, Ivanchuk, Karpov, Kasimdzhanov, Kramnik, Lautier, Leko, Morozovich, Judit Polgar, Shirov, Short, Smirin, I. Sokolov, Sutovsky, Svidler, Van Wely, and many others
Ohrid, Esbjerg, Dortmund, Portoroz, Biel, Shanghai, Buenos Aires, China - Russia, Batumi, Amsterdam, Panormo
Contents:
about 500 main games (fully annotated), as well as about 400 fragments, plus usual columns including the best from the creative output of Boris Spassky
Contributors:
Adams, Anand, Bareev, Beliavsky, Bologan, Dreev, Gelfand, Georgiev, Grishcuk, Mikhail Gurevich, Ivanchuk, Karpov, Kasimdzhanov, Kramnik, Lautier, Leko, Morozovich, Judit Polgar, Shirov, Short, Smirin, I. Sokolov, Sutovsky, Svidler, Van Wely, and many others
| Gewicht | 650 g |
|---|---|
| Hersteller | Informator-Verlag |
| Breite | 16,8 cm |
| Höhe | 23,8 cm |
| Medium | Buch |
| Erscheinungsjahr | 2001 |
| Autor | Alexander Matanovic |
| Reihe | Informator |
| Seiten | 382 |
| Einband | kartoniert |
| Name | Chess Informant |
|---|---|
| Adresse | Francuska 31 Belgrad 11001 Serbien |
| Internet | www.sahovski.com |
| sales@sahovski.com |
Verantwortlicher Importeur:
| Name | Schachversand Niggemann |
|---|---|
| Adresse | Schadowstraße 5 48163 Münster Deutschland |
| info@schachversand.de | |
| Internet | www.schachversand.de |
Mehr von Informator-Verlag
-
Informator 158 / CD-Version29,99 € -
Informator 15839,99 € -
Informator 157 / CD-Version29,99 € -
Informator 15939,99 € -
Informator 15739,99 € -
Informator 157 / Buch plus CD44,99 € -
Informator 158 / Buch plus CD44,99 € - Mehr von Informator-Verlag