Artikelnummer
LLBRUSLSH04I
Schach lernen - Stufe 4
Schülerheft (internationale Version)
58 Seiten, kartoniert, van Wijgerden, 8. Auflage 2021
Aus der Reihe »Stufenmethode/Stappenmethode/Schach lernen«
The Step by Step learning system is an officially acknowledged method by the Dutch Chess Federation. It has been successfully adopted by the majority of chess clubs and schools in the Netherlands and Belgium.
The whole system consists of workbooks with exercises and manuals for teachers and trainers.
The whole system consists of workbooks with exercises and manuals for teachers and trainers.
| EAN | 9789491582226 |
|---|---|
| Gewicht | 150 g |
| Hersteller | van Wijgerden |
| Breite | 19,5 cm |
| Höhe | 26,9 cm |
| Medium | Buch |
| Erscheinungsjahr | 2021 |
| Autor | Rob BruniaCor van Wijgerden |
| Reihe | Stufenmethode/Stappenmethode/Schach lernen |
| Sprache | Deutsch, Englisch, Französisch, Niederländisch |
| Auflage | 8 |
| ISBN-13 | 978-9491582226 |
| Seiten | 58 |
| Einband | kartoniert |
| Name | van Wijgerden |
|---|---|
| Adresse | Anne de Vrieslaan 1 Coevorden 7741 Niederlande |
| Internet | www.stappenmethode.nl |
| info@stappenmethode.nl |
Mehr von van Wijgerden
-
Chess Tutor 319,95 € -
Chess Tutor 119,95 € -
Learning Chess - Step 113,50 € -
Jouons aux échecs - Étape 311,60 € -
Chess Tutor 219,95 € -
Learning Chess - Step 14,95 € - Mehr von van Wijgerden
