Artikelnummer
LMCITTW2
Autor
Tactic Workbook 2
Informant’s Collection of Tactics and Studies
340 Seiten, gebunden, Informator-Verlag, 1. Auflage 2023
Vorübergehend ausverkauft
Informant’s Collection of Instructive Tactics and Studies
- 500 carefully selected puzzles
- 5 levels of difficulty
- 60 instructive, prizewinning studies
Study, practice and improve with our selection of tactical jewels!
- 500 carefully selected puzzles
- 5 levels of difficulty
- 60 instructive, prizewinning studies
Study, practice and improve with our selection of tactical jewels!
| EAN | 9788672971415 |
|---|---|
| Gewicht | 680 g |
| Hersteller | Informator-Verlag |
| Breite | 17 cm |
| Höhe | 24,5 cm |
| Medium | Buch |
| Erscheinungsjahr | 2023 |
| Autor | Chess Informant Team |
| Sprache | Englisch |
| Auflage | 1 |
| ISBN-13 | 978-86-7297-141-5 |
| Seiten | 340 |
| Einband | gebunden |
| Name | Chess Informant |
|---|---|
| Adresse | Francuska 31 Belgrad 11001 Serbien |
| Internet | www.sahovski.com |
| sales@sahovski.com |
Verantwortlicher Importeur:
| Name | Schachversand Niggemann |
|---|---|
| Adresse | Schadowstraße 5 48163 Münster Deutschland |
| info@schachversand.de | |
| Internet | www.schachversand.de |
Mehr von Informator-Verlag
-
Russische Verteidigung C439,00 € -
The Best of Garry22,49 € -
Selected Endings29,99 € -
The Ultimate Guide to Antichess31,99 € -
The Arkhangelsk Ruy Lopez22,99 € -
The Match of the Century22,99 € - Mehr von Informator-Verlag
